Menu
Strona główna
Regulamin biblioteki
Zbiory
Filmoteka
Konkursy
ICIM
Regulamin ICIM
Koło regionalne
Dla maturzystów
Patron - galeria prac uczniów
Patron - prezentacja
Patron - scenariusze lekcji
Patron - scenariusze lekcji
Multimedialny blog szkolny
Kontakt
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,202
· Najnowszy użytkownik: Spuct
Agresja ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.
Agresja ZSRR na Polskę, IV rozbiór Polski – zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym (wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą. Element działań wojennych kampanii wrześniowej – pierwszej kampanii II wojny światowej.
Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszam do biblioteki.
INTELIGENTNE TKANINY
Pani Ewa Moryń zaprasza Was na bloga.
Za : odkrywcy pl może przeczytać tam ciekawostki na temat :Ubrań zmieniających kolor i kształt, odkrycia ekologicznego jeansu,samoczyszczących się tkanin
MODA, URODA I STYL
Z książki , którą dzisiaj polecam nauczysz się dobierać ubrania w kolorystyce odpowiedniej do Twojego typu urody.
Zapoznasz się z tajnikami makijażu wieczorowego i na co dzień. Zdobędziesz informacje, co zrobić, by Twoje włosy wyglądały tak, jakbyś właśnie wyszła z renomowanego salonu.
Dowiesz się, w jaki sposób tuszować niedoskonałości sylwetki i podkreślać jej atuty.
Zapraszamy do biblioteki !!!

Kiermasz podręczników
W środę, czwartek i piątek (11-13 IX) na dużej przerwie odbędzie się kiermasz podręczników organizowany przez p. W. Radecką. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do świetlicy szkolnej.
Czytają Fredrze Fredrę
W tym roku wypada 220 rocznica urodzin Aleksandra Fredry. Z tej okazji ten najwybitniejszy polski komediopisarz został bohaterem drugiej edycji ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie". W Częstochowie wielbiciele twórczości Fredry zbiorą się w sobotę 7 września w parku im.Staszica gdzie odbędzie się wspólne czytanie bajek, fraszek i wierszy. Akcję "Narodowe czytanie" zainicjował w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski, nawołując do czytania lektury "Pana Tadeusza".
Witamy w nowym roku szkolnym 2013/2014
Serdecznie witamy wszystkich uczniów i pracowników Zespołu Szkół im. W.S.Reymonta w nowym roku szkolnym. Uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce, a pedagogom wytrwałości i samych zdolnych uczniów.
A.Haczyk, E.Moryń.
NARESZCIE WAKACJE !!!!
Wszystkim czytelnikom życzę udanego wypoczynku.

( foto z MożnaPrzeczytać.pl)

We wrześniu w bibliotece czekać na Was będzie mgr Anna Haczyk i mgr Ewa Moryń, a ja żegnam się z Wami bardzo serdecznie.
Złapane w kadrze
Zapraszam na skwerek Pod Palmą.
Na wystawie obejrzeć możecie zdjęcia ze wszystkich imprez, jakie odbywały się w szkole i poza nią w bieżącym roku szkolnym.
Dr Jan Łączewski-historyk, poeta i prozaik.Były nauczyciel naszej szkoły
Wasza biblioteka z dumą informuje, że ma w swoich zbiorach książki naszych byłych nauczycieli .
Dr Jan Łączewski historyk, poeta i prozaik były nauczyciel naszej szkoły przekazał do biblioteki swoją ostatnią książkę " Moja starość "
Jan Łączewski ur. w 1934r. w Poznaniu.
Szkołę średnią ukończył w Śremie, magisterium na Uniwersytecie Poznańskim, doktorat we Wrocławiu. Przez wiele lat uczył w szkołach średnich w Częstochowie.
Wydał pięć tomików wierszy: "Dedykacje" , "Nowy fin de siecle" "Trzecie otwarcie", "49 wierszy" "Są takie miejsca" (wyd. 2011r.) oraz kilka książek, w tym autobiografię "Nieciekawa historia nieciekawego życia". Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych, głównie dotyczących dziejów Górnego Śląska i Częstochowy w drugiej połowie XIX i pierwszej połowie XX wieku.
Współpracował m.in. z "Wojskowym Przeglądem Historycznym" (Warszawa), "Studiami Śląskimi" (Opole), miesięcznikiem "Śląsk"(Katowice), "Katolikiem" (Katowice), "Nad Wartą" (Częstochowa). Jest członkiem-założycielem częstochowskiego Literackiego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji "LiTWA" i publikuje w magazynie literackim "Galeria". Należy do Związku Literatow Polskich.
ŚWIĘTA MAJOWE
Pod palmami możecie obejrzeć wystawę poświęconą świętom majowym :
Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.
Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami: 1 maja – Świętem Państwowym (Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja.Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788.Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
UWOLNIJ KSIĄŻKĘ
UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

Zbliżają się światowe obchody Dnia Książki i Praw Autorskich. W tym roku powracamy do akcji "Uwolnij książkę, film, muzykę!"

Zasady są proste - pozwalamy naszym książkom, filmom, muzyce znaleźć drugi dom, dzieląc się nimi z innymi, a sami możemy skorzystać z tego, co zaproponowali inni. Punkt wymiany w bibliotece.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
EFS
Wygenerowano w sekund: 0.01 256,347 Unikalnych wizyt