Menu
Strona główna
Regulamin biblioteki
Zbiory
Filmoteka
Konkursy
ICIM
Regulamin ICIM
Koło regionalne
Dla maturzystów
Patron - galeria prac uczniów
Patron - prezentacja
Patron - scenariusze lekcji
Patron - scenariusze lekcji
Multimedialny blog szkolny
Kontakt
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,202
· Najnowszy użytkownik: Spuct
Powitanie
Witamy na stronie biblioteki Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Częstochowie

BIBLIOTEKA CZYNNA

Poniedziałek 8:45-15:00
Wtorek 7:30-12:00
Środa 8:45-15:00
Czwartek 7:30-15:00
Piątek 7:30-12:30
Tego nie możesz nie przeczytać !
Biblioteka zaprasza do lektury nowości wydawniczych. Polecamy książki sensacyjne, np. "Żona mojego męża", obyczajowe, np. "Powrót do starego domu", młodzieżowe, np. "Samotni.pl", "13 powodów", "5 sekund do IO".

Jay Asher "13 powodów"
Po powrocie ze szkoły Clay Jensen znajduje pod drzwiami domu paczkę. Wewnątrz znajduje kilka taśm magnetofonowych, które nagrała Hannah, koleżanka z klasy. Dwa tygodnie wcześniej dziewczyna popełniła samobójstwo. Nagrania zawierają trzynaście powodów, które popchnęły ją do tego kroku. Clay jest jednym z nich...
Chłopak przez całą noc krąży po mieście, słuchając głosu Hannah. Dostrzega jej ból i osamotnienie, ale także poznaje prawdę o sobie i swoim otoczeniu. Uświadamia sobie, że nie da się cofnąć przeszłości, ani powstrzymać przyszłości...

Małgorzata Warda "5 sekund do IO"
Nowe wydanie powieści dla młodzieży, wybranej Książką Roku 2015 w kategorii literackiej. Akcja książki toczy się na dwóch planach – w realnym życiu i w grze, do której wchodzi szesnastoletnia bohaterka Mika. W szkole Miki dochodzi do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tylko ona widziała sprawcę. Okazuje się, że dramat w liceum mógł mieć coś wspólnego z kontrowersyjną i tajemniczą grą, stworzoną w najnowszej technologii, gdzie gracz odczuwa nie tylko temperaturę otoczenia, zapachy i smaki, ale też ból. Na prośbę policji Mika wkracza w wirtualny świat stworzony na wulkanicznym księżycu Io. Czy i ona wpadnie w pułapkę piekielnie niebezpiecznej gry?
Akademia w Bibliotece
Rusza VII edycja cyklu spotkań pt. "Akademia w Bibliotece" przygotowanej wspólnie przez Bibliotekę Publiczną im. dr. W. Biegańskiego i Akademię im. J. Długosza. Przewidziane tematy wykładów i prezentacji to m.in. :"Kobiety w średniowieczu" - 18.11.15, g.11.30; "Staropolskie uciechy stołu" - 16.12.15, g.10.00; "Narzędzia kar i tortur w średniowiecznym i nowożytnym wymiarze sprawiedliwości" - 13.01.16, g. 10.00; "Kształtowanie się antroponimii polskiej (imiona i nazwiska współczesnych Polaków)" - 02.03.16, g.10.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się w bibliotece u p. A. Haczyk.
Konkurs na 5. "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości "Pana Tadeusza". Testy można pobrać w bibliotece szkolnej lub na podstronie biblioteki (czytaj więcej). Osoby, które będą mieć najwięcej punktów, otrzymają 5 z języka polskiego. Podpisane kartki z odpowiedziami proszę dostarczyć do biblioteki do 12 XI 2015r.
Konkurs na 5. Twórczość S. Żeromskiego
W październiku przypada 150 rocznica urodzin S. Żeromskiego, więc organizujemy konkurs ze znajomości "Przedwiośnia" i "Ludzi bezdomnych". Pierwsze 5 osób, które do 24 X poprawnie odpowiedzą na pytania, otrzymają 5 z języka polskiego. Kartki z odpowiedziami, imieniem i nazwiskiem, klasą prosimy dostarczyć do biblioteki. A. Haczyk, E. Moryń.

Nowa wystawa
W gablocie obok biblioteki można obejrzeć nową wystawę, a mianowicie... świece. Okazuje się, że z wosku lub stearyny można wyczarować prawdziwe cudeńka. Wystawę przygotowały: B. Pusz, A. Świderska, A. Haczyk, E. Moryń. Zapraszamy do jej obejrzenia.
"Sowia wystawa"
Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy, która znajduje się w gablocie przy wejściu do biblioteki. Na wystawie można zobaczyć kolekcję sów wykonanych z różnych materiałów oraz wiele innych ciekawych eksponatów, tematycznie związanych z tymi pięknymi ptakami. A.Haczyk, E.Moryń
Przytul......bibliotekarza
1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Z tego powodu warto wybrać się do biblioteki. Zwykle bibliotekarze kojarzą się nam ze zmarszczonymi brwiami i palcem na ustach.Często jednak służą pomocą w wyborze pasjonującej lektury, dzieląc się z czytelnikami swoją pasją. 1 marca możemy im oficjalnie za to podziękować.
Jaka jest geneza tego święta? Niestety nie wiadomo kiedy, skąd i kto pierwszy wpadł na pomysł powołania go do życia. Ale w tym miesiącu czekają nas też dwa inne ciekawe tygodnie:Tydzień e-książki i Tydzień z Internetem.
Boże Narodzenie 2013
Spokojnych, zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i pomyślności w Nowym Roku życzą bibliotekarki: A. Haczyk i E. Moryń.
Gok Wan "Jak dobrze wyglądać nago"
Zapraszamy do zapoznania się z poradami słynnego stylisty i guru mody Gok Wana, który w książce "Jak dobrze wyglądać nago", udowadnia, że każda kobieta i dziewczyna może prezentować się wspaniale bez względu na to czy ma figurę klepsydry, jabłka, gruszki a może kobiety rubensowskiej. Gok w dowcipny sposób doradza, jak dopasować garderobę, bieliznę i dodatki do Twojego typu sylwetki, a przede wszystkim jak uwierzyć w siebie i polubić swoje ciało.
Inwentaryzacja biblioteki
UWAGA!
Od poniedziałku 23 września w związku z koniecznością przeprowadzenia inwentaryzacji, biblioteka będzie czynna dla uczniów tylko podczas długich przerw.
"Ten wspaniały Wyspiański"
Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs o życiu i twórczości S. Wyspiańskiego. Będzie on obejmował wiedzę z zakresu życia artysty (podstawowe informacje), znajomość jego twórczości literackiej (na podstawie "Wesela" i "Warszawianki") oraz twórczości malarskiej. Konkurs będzie składał się z trzech etapów. Etapy I i II będą miały formę pytań testowych i otwartych. Etap III, finałowy, będzie opierał się na pytaniach ustnych zadawanych przez komisję. Konkurs odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Chętnych prosimy o kontakt z polonistami lub bibliotekarzami.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
EFS
Wygenerowano w sekund: 0.44 260,773 Unikalnych wizyt